Ubytovanie v Karlových Varoch - hotely a penzióny v Karlových Varoch a okolí

Karlové Vary - informácie o meste

Svetoznáme kúpeľné mesto Karlové Vary je kultúrnym a kúpeľným centrom na západe Čiech. Leží v blízkosti hraníc s Nemeckom a je krajským mestom Karlovarského kraja. Karlové Vary ležia len 120 kilometrov od Prahy na sútoku riek Teplá a Ohře.
 

História a kultúra Karlovych Varov

Karlové Vary boli založené už  v 14. storočí Karlom IV. a najväčší  rozmach zažili v dobách Márie Terézie a Jozefa I. Aj  vďaka tomu  je tu mnoho historických pamiatok, predovšetkým  kúpeľných domov a nezabudnuteľná Karlovarská kolonáda. Karlové Vary boli už v histórii vyhľadávaným miestom svetoznámych osobností ako bol Beethoven, Paganini či Chopin. Voda zo žriedel sa začala vyvážať už v roku 1844. Karlové Vary sú luxusným centrom pre náročných. Kto by nepoznal Grandhotel Pup, ktorého základy položil už  v 18. storočí Johann Gregor Pupp. V meste je mnoho múzeí a galérií. Medzi  najznámejšie patrí Galéria umenia, Múzeum Jana Bechera alebo Sklárske múzeum. Pre milovníkov historických skvostov je tu  mnoho príležitostí k bádateľským výletom – Zámecká věž, Poštovní dvůr, Kostel sv. Máří Magdaleny či prekrásny pravoslavný Kostel sv. Petra a Pavla.

Zaujímavosti

Keď sa povie Karlové Vary, iste si ich každý spojí so svetoznámymi menami  Becherovka alebo Thun. Dobré meno nesú i  procedúry napomáhajúce tráviacemu traktu, metabolickým poruchám, chorobám dýchacieho  ústrojenstva a mnoho iných.
Z významných kultúrnych akcií môžeme  v Karlových Varoch menovať svetoznámy Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary, ktorý je každoročnou  prehliadkou kinematografie a je pravidelne navštevovaný i hollywoodskými hviezdami.
 

Karlové Vary a okolie

Priaznivci turistiky si tiež  nájdu niečo pre  seba v prírodne chránenej  oblasti Slavkovský les, či v neďalekých Krušných horách. V okolí Karlových Varov sa nachádza i hrad Loket, významná historická pamiatka a taktiež  zámok a hrad Bečov.